Żelechów    

Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Środa
17 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą:
Antoni, Jan, Rościsław
Do końca roku zostało 349 dni.
Zodiak: Koziorożec

Informacje

Zamówienia publiczne

 

Informacja Przestrzenna

   

      portal_mapowy

 

rdr_odpady

Gospodarka

Pomoc społeczna

Przeciwdziałanie nałogom

Ochrona środowiska

Informator teleadresowy

Gminna Ewid. Zabytków

 

gez

logo_mikroporady2

obywatel_slider
mes_2_niebieski
nieodplatna_pomoc_prawna

Zacznik_1_logotyp_m

GUSzalacznik.kalendarium2018MINI
Bezpłatne kino w ramach projektu "Otwarte Drzwi do Kultury"

Fundacja Legalna Kultura oraz MGOK w Żelechowie zapraszają do udziału w projekcie „Otwarte Drzwi do Kultury”. W ramach projektu we wtorek 29 listopada w sali widowiskowej MGOK odbędą się bezpłatne seanse filmowe połączone z warsztatami dla uczniów, nauczycieli i członków lokalnej społeczności.

oddkFundacja Legalna Kultura promuje świadome korzystanie z legalnych źródeł kultury oraz bezpieczne poruszanie się w przestrzeni Internetu. Wspiera świadomych odbiorców kultury - widzów, słuchaczy i czytelników. Zwraca się także do tych, którzy jeszcze nie przykładają wagi do bezpieczeństwa w Internecie i legalności źródeł z których korzystają. Prowadzi cieszące się uznaniem szkolenia dla nauczycieli, uczniów oraz różnych grup zawodowych na terenie całego kraju. Zespół Fundacji to profesjonalni metodycy, kulturoznawcy oraz prawnicy.

„Otwarte Drzwi do Kultury” to całodzienny program bezpłatnych pokazów filmowych połączonych z warsztatami dla uczniów, nauczycieli oraz członków lokalnej społeczności.

Poranny seans o godz. 8.30 pod hasłem „Przygoda z filmem” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Rozpoczną go półgodzinne warsztaty z metodykiem i animatorem kultury, którym towarzyszyć będzie szereg gier i zabaw z atrakcyjnymi nagrodami. Podczas porannego seansu wyświetlony zostanie film animowany z 2015 r. pt. „Mały Książę” w reżyserii Marka Osborne'a będący adaptacją książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego o tym samym tytule.

O godz. 11.00 odbędzie się projekcja dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem „Wehikuł Kultury -> Kierunek Kino”. Projekcji towarzyszyć będą półgodzinne warsztaty prowadzone przez metodyka i prawnika. Podczas tego seansu wyświetlony zostanie film pt. „Letnie przesilenie” - dramat wojenny z 2015 r. w reżyserii Michała Rogalskiego. Film przedstawia historię Polaka i Niemca - Romka i Guido, którzy mają po siedemnaście lat i przed sobą całe życie. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków - chcą słuchać muzyki, tańczyć swinga, umawiać się z dziewczynami. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety, spotykają się w 1943 r. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii stacjonującym na polskiej prowincji. Romek pomaga samotnej matce, pracując jako pomocnik kolejarza. Pewnego dnia to, co było dotąd w tle, dosięga także ich. Brutalnie wdziera się w ich życie. Na pierwszy plan wysuwają się obowiązki, a strach odbiera im wszystko, co do tej pory dawało radość.

O godz. 14.00 odbędą się profesjonalne, certyfikowane szkolenia dla nauczycieli z zakresu dostępu do zasobów edukacyjnych w Internecie i możliwości korzystania z nich oraz prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej.

Wieczorny seans pod hasłem „Bądźmy Wszyscy w Kulturze -> Kino Dla Wszystkich” o godz. 18.00 przeznaczony jest dla mieszkańców. Projekcja filmu połączona będzie z dyskusją i warsztatami. Widzowie obejrzą „Planetę Singli” - komedię romantyczną z 2016 r. w reżyserii Mitii Okorna. Urocza i romantyczna, ale niezbyt pewna siebie nauczycielka Ania (Agnieszka Więdłocha) szuka mężczyzny marzeń na portalach randkowych. Przez przypadek, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju.

 

UWAGA! Filmy „Mały Książę” i „Letnie przesilenie” skierowane są do uczniów. Prosimy szkoły o wcześniejszą rezerwację miejsc pod nr tel. 25 75 41 160.

 

Więcej informacji na temat projektu na stronie otwartedrzwidokultury.pl.

 

plakat

 

Inwestycje

inwestycje_menu

 

2017a

 

logo_rynek_b

 

logo_kochanowskiego

 

logo_komunalny_aleja

 

logo_drogi_gminne

 

2016a

 

rewitalizacja_ratusza_menu

 

 

2015

 

goniwilkszkola

 

klub

 

elewacjawola

 

ogrodzenielomnica

 

drogi

 

wiaty

 

alejka

 

gozdek

 

2014

 

budowa_kanalizacji

 

oswietlenie_Piastow

 

boisko_ZS

 

pilsudskiego34

 

zsStefanow

 

oczyszczalnie

 

drogi

 

plac_zabaw

 

silownie

 

szatnia

 

2013a

 

logo_ratusz

 

inwestycje_drogowe

 

siec_wodociagowa

 

remontlazienek

 

solecki_menu

 

2012a

 

remonty_drog

 

solecki_menu


budowa_lomnica

epuap-logo

zakladanie

uslugi

baner_KDR

logo_smieci2

Przekaż stare fotografie

 

Znajdź na stronie

Godziny pracy urzędu

Praca_Urzedu

Indywidualizacja 2013/14

kl_ue_mod_220

 

Zaczarowany świat teatru

kl_ue_mod_220

Zamki, rycerze, turnieje

kl_ue_mod_220

Mały odkrywca w przedsz.

kl_ue_mod_220

Przedsz. w świecie sztuki

kl_ue_mod_220

Pr. ręczne - trad. i nowocz.

kl_ue_mod_220

kl_ue_mod_220

   Poprawa dostępności do edukacji

   przedszkolnej w Gminie Żelechów

   poprzez stworzenie punktów

   przedszkolnych w miejscowościach

   Stary Kębłów i Stary Goniwilk

Wstąp do NSR!

 

nsr

Żelechów w statystyce

 

stat_vademecum_samorzadowca

Dzienniki urzędowe

 

Żelechów

 

Żelechów

Warto przeczytać

 

historia_zel_m   traugutt_m

zelechow_na_starej_fotografii_m   monografia_m

folder_Traugutt_130

Żelechów w obiektywie

W tej chwili nas ogląda

Naszą witrynę przegląda teraz 194 gości