Żelechów    

Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Środa
17 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą:
Antoni, Jan, Rościsław
Do końca roku zostało 349 dni.
Zodiak: Koziorożec

Informacje

Zamówienia publiczne

 

Informacja Przestrzenna

   

      portal_mapowy

 

rdr_odpady

Gospodarka

Pomoc społeczna

Przeciwdziałanie nałogom

Ochrona środowiska

Informator teleadresowy

Gminna Ewid. Zabytków

 

gez

logo_mikroporady2

obywatel_slider
mes_2_niebieski
nieodplatna_pomoc_prawna

Zacznik_1_logotyp_m

GUSzalacznik.kalendarium2018MINI
Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego

W sobotę, 15 października, 52 małżeństwa z terenu gminy Żelechów świętowały swoje małżeńskie jubileusze. W uroczystości udział wzięli małżonkowie obchodzący złotą (50), platynową (55), diamentową (60) i żelazną (65) rocznicę ślubu.

medale_tekst1Osoby, które przeżyły razem 50 lat, na wniosek Burmistrz Żelechowa – Mirosławy Miszkurka zostały uhonorowane medalem „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Po zaprezentowaniu jubilatów przez Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Beatę Talarek, Burmistrz Żelechowa, wraz z gośćmi, którzy przybyli na uroczystość – Panią Stanisławą Prządka, Poseł na Sejm RP IV, V, VI i VII Kadencji, Panem Grzegorzem Woźniakiem, Posłem na Sejm RP, Panem Markiem Chciałowskim, Starostą Powiatu Garwolińskiego, Panem Jackiem Boguszem, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żelechowie, Księdzem Prałatem Eugeniuszem Filipiukiem, Proboszczem Parafii Żelechów oraz Księdzem Prałatem Kazimierzem Stańczukiem dokonała uroczystego aktu ich dekoracji.

medale_tekst2Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymali: Adamkiewicz Licja i Tadeusz (Nowy Kębłów), Budzisz Marianna i Czesław (Nowy Kębłów), Figielscy Natalia i Stanisław (Nowy Goniwilk), Flisek Barbara i Edmund (Stary Kębłów), Iwanowscy Danuta i Zbigniew (Żelechów), Jagiełło Mirosława i Eugeniusz (Żelechów), Kalińscy Elżbieta i Jan (Zakrzówek), Kiliszek Halina i Jan (Władysławów), Kołodziejek Marianna i Jan (Władysławów), Kowalscy Henryka i Mieczysław (Sokolniki), Kudlak Bogumiła i Ryszard (Huta Żelechowska), Kuśpit Halina i Edward (Stary Goniwilk), Leszek Małgorzata i Kazimierz (Zakrzówek), Marczak Jadwiga i Mieczysław (Żelechów), Mazurek Aniela i Wiktor (Żelechów), Rodak Zofia i Tadeusz (Stefanów), Soćko Helena i Stanisław (Żelechów), Urbanek Ewa i Stefan (Nowy Goniwilk), Wojda Jadwiga i Henryk (Kalinów), Wojda Teresa i Ryszard (Sokolniki), Wojda Stanisława i Stanisław (Piastów). Jubilaci otrzymali również przepiękne róże, pamiątkowe dyplomy oraz zegary.

Podczas uroczystości wyróżnione zostały również te osoby, które trwają w związku małżeńskim dłużej niż 50 lat. Otrzymali oni okolicznościowe medale Burmistrz Żelechowa, dyplomy oraz upominki.

medale_tekst3Platynową, 55 rocznicę ślubu obchodzili: Barej Hanna i Waldemar (Żelechów), Bieleccy Stefania i Jan (Stary Kębłów), Domaszczyńscy Cecylia i Józef (Kalinów), Jaroń Zofia i Wiktor (Żelechów), Kasprzak Stanisława i Tadeusz (Władyslawów), Kocielnik Marianna i Jan (Żelechów), Lechnio Zofia i Henryk (Zakrzówek), Maszkiewicz Barbara i Ryszard (Żelechów), Mazurek Zofia i Piotr (Żelechów), Orlicz Genowefa i Tadeusz (Kotłówka), Parzyszek Anna i Jan (Żelechów), Parzyszek Leokadia i Jan (Stefanów), Pieńkosz Teresa i Tadeusz (Żelechów), Pleskot Janina i Ryszard (Stary Goniwilk), Płudowscy Natalia i Ryszard (Żelechów), Sobiech Eugenia i Jan (Gózdek), Szczeblewscy Teresa i Jan (Stary Goniwilk), Sztelmach Jadwiga i Henryk (Łomnica), Walaszek Jadwiga i Wacław (Żelechów), Witek Wanda i Stanisław (Stary Goniwilk), Wojtasik Irena i Wacław (Gąsiory), Wydra Henryka i Bolesław (Wola Żelechowska).

Diamentową, 60 rocznicę ślubu obchodzili: Bogusz Władysława i Henryk (Żelechów), Cegiełka Krystyna i Mieczysław (Żelechów), Czajka Zuzanna i Stanisław (Żelechów), Popiołek Janina i Władysław (Gąsiory), Pszkit Lucyna i Józef (Żelechów), Skwarek Celina i Władysław (Kalinów), Tomaszewscy Roberta i Zenon (Nowy Kębłów).

medale_tekst4Żelazną, 65 rocznicę ślubu świętowali: Kapczyńscy Jadwiga i Tadeusz (Kotłówka), Szelążek Irena i Wacław (Żelechów).

 

Podczas uroczystości wzruszającą część artystyczną, złożoną z poezji oraz piosenek o miłości, przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żelechowie, przygotowane przez Panią Martę Podgórską – Prożych oraz Pana Sławomira Lesisza.

Tradycyjnie, po życzeniach złożonych jubilatom przez gospodarz uroczystości – Panią Mirosławę Miszkurka, oraz przybyłych gości, odśpiewano Sto lat, wznosząc toast lampką szampana i dzieląc okolicznościowy tort.

Zwieńczeniem uroczystości był występ Kapeli Pana Stanisława Figielskiego, jednego z Jubilatów obchodzących w tym dniu Jubileusz 50 lecia małżeństwa. Dźwięki tradycyjnego walca i wielu innych melodii w wykonaniu zespołu sprawiły, że Jubilaci, członkowie ich rodzin oraz zaproszeni goście chętnie zapełnili parkiet ośrodka kultury.

 

 

Inwestycje

inwestycje_menu

 

2017a

 

logo_rynek_b

 

logo_kochanowskiego

 

logo_komunalny_aleja

 

logo_drogi_gminne

 

2016a

 

rewitalizacja_ratusza_menu

 

 

2015

 

goniwilkszkola

 

klub

 

elewacjawola

 

ogrodzenielomnica

 

drogi

 

wiaty

 

alejka

 

gozdek

 

2014

 

budowa_kanalizacji

 

oswietlenie_Piastow

 

boisko_ZS

 

pilsudskiego34

 

zsStefanow

 

oczyszczalnie

 

drogi

 

plac_zabaw

 

silownie

 

szatnia

 

2013a

 

logo_ratusz

 

inwestycje_drogowe

 

siec_wodociagowa

 

remontlazienek

 

solecki_menu

 

2012a

 

remonty_drog

 

solecki_menu


budowa_lomnica

epuap-logo

zakladanie

uslugi

baner_KDR

logo_smieci2

Przekaż stare fotografie

 

Znajdź na stronie

Godziny pracy urzędu

Praca_Urzedu

Indywidualizacja 2013/14

kl_ue_mod_220

 

Zaczarowany świat teatru

kl_ue_mod_220

Zamki, rycerze, turnieje

kl_ue_mod_220

Mały odkrywca w przedsz.

kl_ue_mod_220

Przedsz. w świecie sztuki

kl_ue_mod_220

Pr. ręczne - trad. i nowocz.

kl_ue_mod_220

kl_ue_mod_220

   Poprawa dostępności do edukacji

   przedszkolnej w Gminie Żelechów

   poprzez stworzenie punktów

   przedszkolnych w miejscowościach

   Stary Kębłów i Stary Goniwilk

Wstąp do NSR!

 

nsr

Żelechów w statystyce

 

stat_vademecum_samorzadowca

Dzienniki urzędowe

 

Żelechów

 

Żelechów

Warto przeczytać

 

historia_zel_m   traugutt_m

zelechow_na_starej_fotografii_m   monografia_m

folder_Traugutt_130

Żelechów w obiektywie

W tej chwili nas ogląda

Naszą witrynę przegląda teraz 198 gości