Żelechów    

Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Środa
17 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą:
Antoni, Jan, Rościsław
Do końca roku zostało 349 dni.
Zodiak: Koziorożec

Informacje

Zamówienia publiczne

 

Informacja Przestrzenna

   

      portal_mapowy

 

rdr_odpady

Gospodarka

Pomoc społeczna

Przeciwdziałanie nałogom

Ochrona środowiska

Informator teleadresowy

Gminna Ewid. Zabytków

 

gez

logo_mikroporady2

obywatel_slider
mes_2_niebieski
nieodplatna_pomoc_prawna

Zacznik_1_logotyp_m

GUSzalacznik.kalendarium2018MINI
Wielkanocne inspiracje

wielkanocne_inspiracje_130Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie ogłasza konkurs plastyczny pt. „Wielkanocne inspiracje”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Żelechów. Szczegółowe informacje o konkursie oraz jego regulamin dostępne są na stronie internetowej M-GOK.

 
Spotkanie z Posłem na Sejm RP

sejm_logoPoseł na Sejm RP Henryk Kowalczyk zaprasza mieszkańców miasta i gminy na spotkanie, które odbędzie się w środę, 23 marca, o godz. 11.00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie. Tematem spotkania będą takie kwestie jak: stan budżetu państwa i jego wpływ na finansowanie rolnictwa oraz propozycje finansowania rolnictwa w budżecie krajowym i nowym budżecie Unii Europejskiej.

 
Warto było przyjść

dsc_0367130We wtorek, 15 marca, sala widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie wypełniła się widzami w różnym przedziale wiekowym. Wszystko za sprawą kina objazdowego, które na zaproszenie M-GOK-u przybyło do naszego miasta.

Więcej… [Warto było przyjść]
 
VIII sesja Rady Miejskiej

Działając zgodnie z art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz.1591 z późn. zm.), Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żelechowie zawiadamia o obradach VIII sesji Rady Miejskiej w Żelechowie, która odbędzie się w dniu 24 marca 2011 r. o godz. 14.00 w sali M-GOK w Żelechowie.

Więcej… [VIII sesja Rady Miejskiej]
 
Wspólne posiedzenie Komisji Rady

Działając zgodnie z § 45 ust. 4 Statutu Gminy Żelechów, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żelechowie zawiadamia o wspólnym posiedzeniu Komisji Rady, które odbędzie się w dniu 17 marca 2011 r. o godz. 14.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Żelechowie.

Więcej… [Wspólne posiedzenie Komisji Rady]
 
VII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Działając zgodnie z § 13 ust.1 pkt. 1 Statutu Gminy Żelechów uchwalonego Uchwałą Nr XXV/177/09 Rady Miejskiej w Żelechowie z dnia 30 grudnia 2009 r., ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego Nr 54 poz. 787 z dnia 13 marca 2010 r., Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żelechowie zawiadamia o obradach VII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Żelechowie, która odbędzie się w dniu 17 marca 2011 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Żelechowie.

Więcej… [VII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej]
 
Gimnazjalisto! Szukasz szkoły?

zsp_logoW sobotę, 19 marca, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie organizowany jest dzień otwarty. W godz. 8.00-14.00 uczniowie ostatnich klas gimnazjów będą mogli obejrzeć obiekty szkolne oraz zasięgnąć niezbędnych informacji o zasadach rekrutacji.

Więcej… [Gimnazjalisto! Szukasz szkoły?]
 
"Powódź, pożar, dniem i nocą..."

rysunek_130W piątek, 11 marca, odbyły się eliminacje gminne XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Powódź, pożar, dniem i nocą - straż przychodzi ci z pomocą”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej… [Powódź, pożar, dniem i nocą...]
 
Rywalizowali o puchar starosty

daniel_130W niedzielę, 6 marca, reprezentanci Rady Miejskiej w Żelechowie wzięli udział w XIII Halowym Turnieju Radnych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. W sportowych zmaganiach uczestniczyło 11 samorządów z terenu powiatu. Do turnieju nie przystąpili jedynie radni z miasta Garwolina oraz gmin: Borowie, Maciejowice i Łaskarzew.

Więcej… [Rywalizowali o puchar starosty]
 
Dzień Myśli Braterskiej

dsc_1489_mJednym ze stowarzyszeń - dziś nieco zapomnianym, a mającym w Żelechowie bogate tradycje sięgające 1915 r. - jest Związek Harcerstwa Polskiego. Po latach nieobecności w naszym mieście, ZHP przystępuje do reaktywacji swoich struktur.

Więcej… [Dzień Myśli Braterskiej]
 
XVI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza

pingpongUrząd Miejski w Żelechowie oraz Hala Sportowa w Żelechowie zapraszają do udziału w XVI Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Żelechowa. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w dniach 19 i 20 marca 2011 r. w budynku hali sportowej.

Więcej… [XVI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza]
 
Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości

Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 102 poz. 651 z późn. zm.) oraz uchwały Rady Miejskiej w Żelechowie nr V/71/11 z dnia 17 lutego 2011 r., Burmistrz Żelechowa podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność gminy Żelechów przeznaczonych do sprzedaży. pdf Treść ogłoszenia

 
Z myślą o najmłodszych

dsc_0136mFerie zimowe dobiegły końca, jednak nie wszystkie dzieci z miasta i gminy Żelechów miały możliwość wyjazdu. Dla tych, które zostały w domu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna przygotowały ciekawą ofertę.

Więcej… [Z myślą o najmłodszych]
 
Seans filmowy w Ośrodku Kultury

mgok

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie przygotował dla wielbicieli wielkiego ekranu prawdziwą gratkę. We wtorek, 15 marca, w sali widowiskowej M-GOK odbędą się cztery projekcje filmowe. O godz. 10.00 zostanie wyświetlony film Legendy sowiego królestwa, o godz. 12.00 i 20.00 Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł, zaś o godz. 18.00 Jak zostać królem. Szczegółowe informacje na stronie internetowej M-GOK.

 
Dar krwi - darem serca

058mW niedzielę, 27 lutego, Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie we współpracy z Powiatową Stacją Krwiodawstwa w Garwolinie zorganizowała akcję honorowego oddawania krwi. Dawcą mogła być każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, legitymująca się dokumentem tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

Więcej… [Dar krwi - darem serca]
 
VI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Działając zgodnie z § 13 ust.1 pkt. 1 Statutu Gminy Żelechów uchwalonego Uchwałą Nr XXV/177/09 Rady Miejskiej w Żelechowie z dnia 30 grudnia 2009 r., ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego Nr 54 poz. 787 z dnia 13 marca 2010 r., Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żelechowie zawiadamia o obradach VI nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Żelechowie, która odbędzie się w dniu 28 lutego 2011 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Żelechowie.

Więcej… [VI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej]
 
Akcja honorowego krwiodawstwa

kropelkaW niedzielę, 27 lutego, w godz. 9.30-14.30 obok remizy OSP w Żelechowie przy ul. Traugutta odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Aby oddać krew należy mieć ukończone 18 lat, być zdrowym oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Akcję oddawania krwi organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie we współpracy z Powiatową Stacją Krwiodawstwa w Garwolinie.

Więcej… [Akcja honorowego krwiodawstwa]
 
Ferie bez nudy

dsc_0016mMija pierwszy tydzień ferii zimowych. Oferta przygotowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną cieszy się zainteresowaniem dzieci z miasta i gminy Żelechów. Każde dziecko, które nudzi się w domu, może przyjść na zajęcia i aktywnie spędzić wolny czas.

Więcej… [Ferie bez nudy]
 
Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Żelechowa ogłasza nabór na stanowisko ds. koordynacji projektów inwestycyjnych i rozwoju infrastruktury. pdf Ogłoszenie o naborze

 
Nabór wniosków na usuwanie azbestu

usuwanie_azbestuZawiadomienie Burmistrza Żelechowa o możliwości składania wniosków dotyczących usuwania wyrobów zawierających azbest.

Treść zawiadomienia [Nabór wniosków na usuwanie azbestu]
 
Poloneza czas zacząć!

dsc_0057mW sobotę, 12 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego odbyły się tradycyjne bale studniówkowe.

Więcej… [Poloneza czas zacząć!]
 
Puchar Burmistrza w rękach Znajomych Sędziego

znajomi_sedziego_mDrużyna Znajomych Sędziego wywalczyła Puchar Burmistrza Żelechowa w zakończonym w niedzielę, 13 lutego, V Turnieju Halowej Piłki Nożnej.

Więcej… [Puchar Burmistrza w rękach Znajomych Sędziego]
 
<< pierwsza < 71 72 73 74 76 78 79 80 > ostatnia >>

Strona 76 z 80

Inwestycje

inwestycje_menu

 

2017a

 

logo_rynek_b

 

logo_kochanowskiego

 

logo_komunalny_aleja

 

logo_drogi_gminne

 

2016a

 

rewitalizacja_ratusza_menu

 

 

2015

 

goniwilkszkola

 

klub

 

elewacjawola

 

ogrodzenielomnica

 

drogi

 

wiaty

 

alejka

 

gozdek

 

2014

 

budowa_kanalizacji

 

oswietlenie_Piastow

 

boisko_ZS

 

pilsudskiego34

 

zsStefanow

 

oczyszczalnie

 

drogi

 

plac_zabaw

 

silownie

 

szatnia

 

2013a

 

logo_ratusz

 

inwestycje_drogowe

 

siec_wodociagowa

 

remontlazienek

 

solecki_menu

 

2012a

 

remonty_drog

 

solecki_menu


budowa_lomnica

epuap-logo

zakladanie

uslugi

baner_KDR

logo_smieci2

Przekaż stare fotografie

 

Znajdź na stronie

Godziny pracy urzędu

Praca_Urzedu

Indywidualizacja 2013/14

kl_ue_mod_220

 

Zaczarowany świat teatru

kl_ue_mod_220

Zamki, rycerze, turnieje

kl_ue_mod_220

Mały odkrywca w przedsz.

kl_ue_mod_220

Przedsz. w świecie sztuki

kl_ue_mod_220

Pr. ręczne - trad. i nowocz.

kl_ue_mod_220

kl_ue_mod_220

   Poprawa dostępności do edukacji

   przedszkolnej w Gminie Żelechów

   poprzez stworzenie punktów

   przedszkolnych w miejscowościach

   Stary Kębłów i Stary Goniwilk

Wstąp do NSR!

 

nsr

Żelechów w statystyce

 

stat_vademecum_samorzadowca

Dzienniki urzędowe

 

Żelechów

 

Żelechów

Warto przeczytać

 

historia_zel_m   traugutt_m

zelechow_na_starej_fotografii_m   monografia_m

folder_Traugutt_130

Żelechów w obiektywie

W tej chwili nas ogląda

Naszą witrynę przegląda teraz 202 gości