Żelechów    

Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Środa
21 Lutego 2018
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega

Do końca roku zostało 314 dni.
Zodiak: Ryba

Informacje

Zamówienia publiczne

 

Informacja Przestrzenna

   

      portal_mapowy

 

rdr_odpady

Gospodarka

Pomoc społeczna

Przeciwdziałanie nałogom

Ochrona środowiska

Informator teleadresowy

Gminna Ewid. Zabytków

 

gez

logo_mikroporady2

obywatel_slider
mes_2_niebieski

nieodplatna_pomoc_prawna

Zacznik 1 logotyp m

GUSzalacznik.kalendarium2018MINI

Zespół wokalny z Żelechowa odniósł sukces

laureaci_13021 października w Garwolinie pod patronatem Burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego odbył się VI Festiwal Pieśni Patriotycznej, który dla uczniów Szkoły Podstawowej w Żelechowie zakończył się wielkim sukcesem.

Więcej… [Zespół wokalny z Żelechowa odniósł sukces]
 
Dwieście lat!

dsc_0063_13021 października Pani Marianna Dziubak, mieszkanka wsi Wola Żelechowska, obchodziła 101. rocznicę urodzin. Dostojną Jubilatkę w dniu jej święta odwiedziła z życzeniami delegacja z Urzędu Miejskiego w Żelechowie.

Więcej… [Dwieście lat!]
 
"Kopciuszek" w Domu Kultury

mgokMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”. Spektakl zostanie wystawiony w środę 26 października o godz. 16.00 w sali widowiskowej. Przed żelechowską publicznością wystąpią artyści Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii „Art-Re” z Krakowa. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na stronie M-GOK.

 
Tworzenie filmów to jej pasja

dsc_0037_130W czwartek, 20 października, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury gościła wybitna polska dokumentalistka Alina Czerniakowska. Spotkanie z reżyserką poprzedzone było projekcją filmu jej autorstwa pt. „Zanim stąd odejdę, proszę was...”

Więcej… [Tworzenie filmów to jej pasja]
 
Informacja o dofinansowaniu zadania ze środków WFOŚiGW i NFOŚiGW

Informacja o dofinansowaniu zadania pn. „Demontaż, transport i utylizacja płyt azbestowo-cementowych z terenu miasta i gminy Żelechów”.

Więcej… [Informacja o dofinansowaniu zadania ze środków WFOŚiGW i NFOŚiGW]
 
Widowisko "Świat jest teatrem"

W niedzielę 23 października o godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zostanie zaprezentowane widowisko „Świat jest teatrem”. W programie: przedstawienie teatralne „Kot w butach”, występ grupy artystyczno-tanecznej, wystawa prac plastycznych wykonanych przez grupę plastyczną.

Więcej… [Widowisko "Świat jest teatrem]
 
XIV sesja Rady Miejskiej

rm_sesjaDziałając zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żelechowie zawiadamia o obradach XIV sesji Rady Miejskiej w Żelechowie, która odbędzie się w dniu 24 października 2011 r. o godz. 12.00 w sali M-GOK w Żelechowie.

Więcej… [XIV sesja Rady Miejskiej]
 
Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej

rm_komisjeDziałając zgodnie z § 45 ust. 4 Statutu Gminy Żelechów, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żelechowie zawiadamia o wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej, które odbędzie się w dniu 20 października 2011 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Żelechowie.

Więcej… [Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej]
 
Przedszkole realizuje projekty

projekt_przedszkole_1301 października 2011 r. Publiczne Przedszkole w Żelechowie rozpoczęło realizację dwóch projektów: „Mały odkrywca w przedszkolu” oraz „Przedszkolak w świecie sztuki ludowej”. Oba projekty współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej… [Przedszkole realizuje projekty]
 
Film o Janie Pawle II i spotkanie z reżyserką

papiez87W czwartek 20 października o godz. 11.00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury wyświetlony zostanie film dokumentalny o Janie Pawle II pt. „Zanim stąd odejdę, proszę was...” Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką Aliną Czerniakowską.

Więcej… [Film o Janie Pawle II i spotkanie z reżyserką]
 
95 lat minęło...

dsc_0022mW sobotę, 8 października, Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela obchodziło jubileusz 95-lecia istnienia. Uroczystościom rocznicowym towarzyszył zjazd absolwentów.

Więcej… [95 lat minęło...]
 
Spotkanie z bajką

dsc_0040_1304 października w żelechowskim Domu Kultury po raz kolejny gościli artyści krakowskiego teatru Art-Re. Tym razem wystawili „Czerwonego Kapturka” - adaptację znanej bajki Charlesa Perraulta.

Więcej… [Spotkanie z bajką]
 
Podziękowania dla strażaków

dsc_0014_13028 września, podczas sesji Rady Miejskiej, druhowie z OSP w Żelechowie i Woli Żelechowskiej otrzymali podziękowania od Poselskiego Zespołu Strażaków. W imieniu parlamentarzystów podziękowania wręczyła Halina Ziendalska, asystentka Poseł na Sejm RP Stanisławy Prządki.

Więcej… [Podziękowania dla strażaków]
 
"Czerwony Kapturek" w Domu Kultury

mgokMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek”. Spektakl zostanie wystawiony we wtorek 4 października o godz. 16.30 w sali widowiskowej. Przed żelechowską publicznością wystąpią artyści Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii „Art-Re” z Krakowa. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na stronie M-GOK.

 
XIII sesja Rady Miejskiej

rm_sesjaDziałając zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żelechowie zawiadamia o obradach XIII sesji Rady Miejskiej w Żelechowie, która odbędzie się w dniu 28 września 2011 r. o godz. 14.00 w sali M-GOK w Żelechowie.

Więcej… [XIII sesja Rady Miejskiej]
 
Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej

rm_komisjeDziałając zgodnie z § 45 ust. 4 Statutu Gminy Żelechów, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żelechowie zawiadamia o wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej, które odbędzie się w dniu 26 września 2011 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Żelechowie.

Więcej… [Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej]
 
Przegląd obiektów sportowo-rekreacyjnych

plac_zabaw_130W środę, 22 września, członkowie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej - Daniel Kwaśniewski, Andrzej Brych i Jarosław Zalech dokonali przeglądu obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Więcej… [Przegląd obiektów sportowo-rekreacyjnych]
 
Przedstawiciele samorządu z wizytą w szkołach

19092011222W poniedziałek, 19 września, Burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Jadwigą Kulikowską, Przewodniczącym Komisji Zdrowia, Kultury i Oświaty Jerzym Ośką oraz przedstawicielami Rady Miejskiej przeprowadzili przegląd szkół na terenie gminy.

Więcej… [Przedstawiciele samorządu z wizytą w szkołach]
 
Wakacje pełne wrażeń

dsc04933Koniec lata jest dobrą okazją do podsumowania akcji wakacyjnego wypoczynku. W półkoloniach zorganizowanych przez Urząd Miejski uczestniczyły dzieci ze wszystkich szkół prowadzonych przez gminę Żelechów. Letni wypoczynek został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Więcej… [Wakacje pełne wrażeń]
 
Nabór uczestników do projektu "Zamki, rycerze, turnieje"

kl_ue_130Gmina Żelechów ogłasza nabór uczestników do projektu „Zamki, rycerze, turnieje” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich, realizowanego w Zespole Szkół w Stefanowie. Uczestnicy projektu będą mogli rozwijać swoje umiejętności i zdolności podczas zajęć prowadzonych w ramach warsztatów plastycznych oraz konkursów literackich i plastycznych.

Więcej… [Nabór uczestników do projektu "Zamki, rycerze, turnieje]
 
Transmisja z Żelechowa

dsc_0038_13013 września w godz. 9.00-12.00 program Katolickiego Radia Podlasie emitowano na żywo z Żelechowa. Wóz transmisyjny rozgłośni usytuowany był w samym sercu miasta - na zabytkowym Rynku.

Więcej… [Transmisja z Żelechowa]
 
104. urodziny mieszkanki miasta

DSC_0026_13010 września Pani Felicja Siwińska, mieszkanka Żelechowa, obchodziła 104. rocznicę urodzin. Dostojną Jubilatkę odwiedziła z życzeniami delegacja z Urzędu Miejskiego w Żelechowie.

Więcej… [104. urodziny mieszkanki miasta]
 
<< pierwsza < 72 74 75 76 77 78 79 80 > ostatnia >>

Strona 72 z 81

Inwestycje

inwestycje_menu

 

2017a

 

logo_rynek_b

 

logo_kochanowskiego

 

logo_komunalny_aleja

 

logo_drogi_gminne

 

2016a

 

rewitalizacja_ratusza_menu

 

 

2015

 

goniwilkszkola

 

klub

 

elewacjawola

 

ogrodzenielomnica

 

drogi

 

wiaty

 

alejka

 

gozdek

 

2014

 

budowa_kanalizacji

 

oswietlenie_Piastow

 

boisko_ZS

 

pilsudskiego34

 

zsStefanow

 

oczyszczalnie

 

drogi

 

plac_zabaw

 

silownie

 

szatnia

 

2013a

 

logo_ratusz

 

inwestycje_drogowe

 

siec_wodociagowa

 

remontlazienek

 

solecki_menu

 

2012a

 

remonty_drog

 

solecki_menu


budowa_lomnica

epuap-logo

zakladanie

uslugi

baner_KDR

logo_smieci2

Przekaż stare fotografie

 

Znajdź na stronie

Godziny pracy urzędu

Praca Urzedu 2018

Indywidualizacja 2013/14

kl_ue_mod_220

 

Zaczarowany świat teatru

kl_ue_mod_220

Zamki, rycerze, turnieje

kl_ue_mod_220

Mały odkrywca w przedsz.

kl_ue_mod_220

Przedsz. w świecie sztuki

kl_ue_mod_220

Pr. ręczne - trad. i nowocz.

kl_ue_mod_220

kl_ue_mod_220

   Poprawa dostępności do edukacji

   przedszkolnej w Gminie Żelechów

   poprzez stworzenie punktów

   przedszkolnych w miejscowościach

   Stary Kębłów i Stary Goniwilk

Wstąp do NSR!

 

nsr

Żelechów w statystyce

 

stat_vademecum_samorzadowca

Dzienniki urzędowe

 

Żelechów

 

Żelechów

Warto przeczytać

 

historia_zel_m   traugutt_m

zelechow_na_starej_fotografii_m   monografia_m

folder_Traugutt_130

Żelechów w obiektywie

W tej chwili nas ogląda

Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości