Koło PZW
9 lutego 2018

W północno-zachodniej części Żelechowa przy ul. Wilczyskiej 14a znajduje się Łowisko Specjalne Polskiego Związku Wędkarskiego. Administratorem Łowiska jest Zarząd Okręgu PZW Siedlce, a gospodarzem Koło PZW Nr 11 w Żelechowie. Łowisko tworzy zespół stawów przejętych przez PZW po byłym Państwowym Gospodarstwie Rolnym (łącznie ok. 9 ha). Średnia głębokość wynosi ok. 1 m. Do połowów udostępnione są cztery stawy: Górny, Dolny, Zimny i Krowinki. Staw Basen jest stawem hodowlanym i jest wyłączony z połowów.

Łowisko ma charakter licencyjny. Celem utworzenia łowiska jest ograniczenie presji wędkarskiej na stawach PZW w Żelechowie. Ze względu na charakter łowiska (dość płytkie, niewielkie powierzchniowo stawy) ma to istotne znaczenie dla utrzymania odpowiedniego poziomu zarybienia zbiornika. Ograniczenie ilości wędkujących zostaje zapewnione poprzez wydawanie imiennych, limitowanych zezwoleń oraz zaostrzenie przepisów Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb. Z uwagi na występujący rybostan, łowisko posiada charakter typu mieszanego. Podstawowe gatunki ryb występujące w łowisku to: karp, karaś srebrzysty i pospolity, lin, jaź, szczupak, sum.

Dojazd do Łowiska jest zapewniony od ul. Wilczyskiej – od tej strony możliwy jest wjazd na wyznaczony parking. Istnieje również możliwość dojścia pieszo od ul. Piłsudskiego.

Żelechowskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego organizuje corocznie liczne zawody wędkarskie. Są to m.in. zawody spławikowe dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, zawody rodzinne, otwarte zawody o Puchar Burmistrza Żelechowa.

Dane kontaktowe:

Koło Nr 11 Polskiego Związku Wędkarskiego w Żelechowie

ul. Wilczyska 14a

08-430 Żelechów

tel. do prezesa: 604 567 707

http://www.pzw.org.pl/zelechow