Urząd Miejski w Żelechowie
20-lecie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Żelechowie
6 października 2021

W dniu 2 października br. członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Żelechowie świętowali jubileusz 20- lecia powstania stowarzyszenia oraz Dzień Seniora.

W sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie spotkało się około 130 członków stowarzyszenia. Na uroczystość przybyli tez zaproszeni goście: burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz, była burmistrz Mirosława Miszkurka, radni Rady Powiatu Garwolińskiego- Urszula Kobielus i Krzysztof Ośka, przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik, sekretarz Gminy Beata Talarek, dyrektor M-GOK w Żelechowie Michał Sztelmach.

Uroczystość była okazją do podziękowań tym, którzy na przestrzeni lat aktywnie angażowali się w działalność stowarzyszenia. Podziękowania z rąk prezes stowarzyszenia Marty Rodak otrzymali żyjący założyciele – Irena Kowalska i Tadeusz Dębiński. Okolicznościowe dyplomy z podziękowaniami otrzymali też byli członkowie zarządów, które na przestrzeni dwóch dekad kierowały pracami stowarzyszenia. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali okolicznościowe upominki oraz dyplomy z podziękowaniami za wspólnie przeżyte chwile, za każde dobre słowo i wzajemne wsparcie wraz z życzeniami, aby jesień życia upływała w dobrym zdrowiu i obfitowała w same pogodne dni a dalsze lata członkostwa w stowarzyszeniu dostarczały samych pozytywnych wrażeń. Podziękowania za okazywane zrozumienie potrzeb seniorów i wspieranie działalności stowarzyszenia odebrali też burmistrz Łukasz Bogusz i była burmistrz Mirosława Miszkurka a także honorowy członek stowarzyszenia Sławomir Kowalski. Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych założycieli i członków stowarzyszenia.

W swoim wystąpieniu burmistrz Łukasz Bogusz podkreślił, że od 20 lat członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów udowadniają, że jesień życia nie musi być szara i ponura a jednocząc się w działaniu życie może nabrać barw radości. Podziękował za zaangażowanie członków w życie lokalnej społeczności, za obecność przedstawicieli stowarzyszenia na uroczystościach kulturalnych i patriotycznych. Życzył zdrowia i pomyślności na dalsze lata działalności. Zadeklarował pomoc i wsparcie członkom stowarzyszenia w działaniu.

Podczas spotkania przedstawiono prezentację multimedialną przygotowaną przez Witolda Rybitwę, byłego prezesa stowarzyszenia, która w obrazowy sposób przedstawiała najciekawsze momenty z dwudziestoletniej historii stowarzyszenia i z pewnością dostarczyła oglądającym wielu wzruszeń.

Świętowanie zakończył okolicznościowy poczęstunek i zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Żelechowie.

Kontakt


Zadzwoń lub skorzystaj z formularza

ul. Rynek 1, 08-430 Żelechów (25) 754 11 44 urzad@zelechow.pl BS Garwolin O/Żelechów
32 9210 0008 0019 2239 2000 0040
Numer Konta do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
34 9210 0008 0019 2239 2000 0780

Dane Gminy NIP: 826-20-37-238 REGON: 711 582 204
Dane Urzędu Miejskiego NIP: 826-14-30-904 REGON: 000 530 577