Koło PZW
9 lutego 2018

W północno-zachodniej części Żelechowa przy ul. Wilczyskiej 14a znajduje się Łowisko Specjalne Polskiego Związku Wędkarskiego. Administratorem Łowiska jest Zarząd Okręgu PZW Siedlce, a gospodarzem Koło PZW Nr 11 w Żelechowie. Łowisko tworzy zespół stawów przejętych przez PZW po byłym Państwowym Gospodarstwie Rolnym (łącznie ok. 9 ha). Średnia głębokość wynosi ok. 1 m. Do połowów udostępnione są cztery stawy: Górny, Dolny, Zimny i Krowinki. Staw Basen jest stawem hodowlanym i jest wyłączony z połowów.

Z uwagi na występujący rybostan, łowisko posiada charakter typu mieszanego. Podstawowe gatunki ryb występujące w łowisku to: karp, karaś srebrzysty i pospolity, lin, jaź, szczupak, sum.

Dojazd do Łowiska jest zapewniony od ul. Wilczyskiej – od tej strony możliwy jest wjazd na wyznaczony parking. Istnieje również możliwość dojścia pieszo od ul. Piłsudskiego.

Na stawach PZW w Żelechowie obowiązują zasady połowu ryb określone w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb PZW wraz ze zmianami określonymi w Uchwale Zarządu Okręgu PZW Siedlce nr 104 z dnia 14.02.2013 r.:

 

  1. Połów na 1 wędkę w porze dziennej (1godz. przed wschodem i 1 godz. po zachodzie Słońca)
  2. Zakaz brodzenia i połowów ze środków pływających.
  3. Staw Basen wyłączony z połowów.
  4. Parkowanie samochodów tylko na parkingu i grobli głównej do Parkingu.
  5. Wprowadza się limity ilościowe do następujących gatunków:
  • karp, szczupak i lin – 1 sztuka na dobę
  • karaś – 10 szt. z w/w gatunkami łącznie

6. Wprowadza się wymiary ochronne:

  • Karp do 35 cm i od 60 cm
  • Lin do 30 cm
  • szczupak od 80 cm

7. Pozostałe przepisy zgodnie z Regulaminem Amatorskiego połowu Ryb PZW.

Żelechowskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego organizuje corocznie liczne zawody wędkarskie. Są to m.in. zawody spławikowe dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, zawody rodzinne, otwarte zawody o Puchar Burmistrza Żelechowa.

Dane kontaktowe:

Koło Nr 11 Polskiego Związku Wędkarskiego w Żelechowie

ul. Wilczyska 14a

08-430 Żelechów

tel. do prezesa: 604 567 707

http://www.pzw.org.pl/zelechow