Urząd Miejski w Żelechowie
Dni Żelechowa 2021 – część rozrywkowa
22 września 2021

Część rozrywkowa tegorocznych Dni Żelechowa obfitowała w atrakcje dla różnych grup wiekowych. Każdy z uczestników imprezy mógł znaleźć coś dla siebie.

Z myślą o najmłodszych odbył się na scenie program pt. „Pieski z Patrolu” z udziałem Chase i Marshalla – bohaterów popularnej kreskówki pt. „Psi Patrol”. Śpiewając i tańcząc na scenie, ulubieńcy maluchów zachęcali je do uprawiania sportu oraz zdrowego trybu życia.

Szczególnie wyczekiwaną atrakcją był koncert Eleni. W wykonaniu artystki publiczność usłyszała takie przeboje jak „Miłość jak wino”, „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” czy „Tylko w Twoich dłoniach”. Piosenkarce towarzyszyli Konstantinos Tzokas i Aleksander Białous. Koncert Eleni poruszył w odbiorcach najdelikatniejsze struny. Wprawił widzów w zachwyt, pozostawiając niezapomniane wrażenia artystyczne.

W klimat lat 60. przeniosła słuchaczy grupa The Postman. Zespół zaprezentował utwory z repertuaru grupy The Beatles oraz przeboje polskiego bigbitu. Muzycy pochodzący z Polkowic są wiernym odzwierciedleniem Beatlesów zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym. Głównym ich atutem jest świeżość, młodość i wielka charyzma, która ujawnia się od pierwszych zagranych taktów. Zespół występuje w składzie: Gracjan Machnicki jako John Lennon, Przemek Galus jako Ringo Starr, Jarosław Grzeszczak jako George Harrison oraz Sławek Turliński jako Paul McCartney.

Wieczorem, do tańca oraz wspólnego śpiewu najbardziej znanych i lubianych utworów porwał publiczność zespół Skaner. Zespół pojawił się na polskiej scenie muzycznej w 1993 r. kiedy to muzyka „chodnikowa” zmieniła nazwę na „disco polo”. W połowie lat 90. piosenki Skanera śpiewała już cała Polska. Na żelechowskiej scenie zabrzmiały największe przeboje grupy: „Nadzieja”, „Lato w Kołobrzegu”, „Pociąg do gwiazd” oraz „Moja wolność”. Zespół tworzy Robert Sasinowski – lider i wokalista oraz grupa taneczna.

Dni Żelechowa obfitowały również w dodatkowe atrakcje. Na ogrodzeniu boiska eksponowana była okolicznościowa wystawa z okazji 100-lecia Klubu Sportowego „Sęp”.

Podczas imprezy można było skosztować potraw i wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Kotłówki-Zakrzówka, Łomnicy, Starego Kębłowa i Stefanowa. Ciasta, desery i gorącą herbatę oferowała na swoim stoisku Szkoła Podstawowa ze Starego Kębłowa. Funkcjonował również dobrze zaopatrzony bufet prowadzony przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie.

Dla dzieci przygotowany był park rozrywki z dmuchaną zjeżdżalnią, basenem z piłeczkami i eurobungee, ale korzystanie z tych atrakcji zniweczył padający deszcz. Była za to strzelnica, stoiska z zabawkami, zakręconym ziemniakiem, popcornem i watą cukrową. Do najmłodszych skierowane było również, jak co roku, stoisko prowadzone przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Żelechowie.

Podczas imprezy można było wesprzeć działalność Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Żelechowie, nabywając prace wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Był również mobilny punkt spisowy, gdzie istniała możliwość spisania się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Kontakt


Zadzwoń lub skorzystaj z formularza

ul. Rynek 1, 08-430 Żelechów (25) 754 11 44 urzad@zelechow.pl BS Garwolin O/Żelechów
32 9210 0008 0019 2239 2000 0040
Numer Konta do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
34 9210 0008 0019 2239 2000 0780

Dane Gminy NIP: 826-20-37-238 REGON: 711 582 204
Dane Urzędu Miejskiego NIP: 826-14-30-904 REGON: 000 530 577