Tegoroczne Dni Żelechowa były wydarzeniem pełnym muzyki, sportowych emocji i rodzinnej atmosfery.
Obchody poprzedził II Żelechowski Bieg Łabędzia, który odbył się 7 czerwca na Rynku dzięki Żelechów Aktywni Sportowo. Była to doskonała okazja, aby aktywnie rozpocząć świętowanie i wspólnie promować zdrowy styl życia. 17 czerwca został również zorganizowany Dzień Otwarty w Izbie Pamięci Ziemi Żelechowskiej. Można było poznać historię miasta, zobaczyć ciekawe eksponaty oraz odkryć wspomnienia i pamiątki związane z Żelechowem i jego mieszkańcami.
Świętowanie w sobotę 20 czerwca rozpoczął jubileuszowy mecz z okazji 105-lecia Klubu Sportowego „Sęp”, w którym zagrali Oldboje „Sępa” Żelechów przeciwko Oldbojom „Wilgi” Garwolin. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla „Sępa”. Na murawie stadionu zaprezentowały się również grupy dziecięce trenujące w Klubie. Później na teren imprezy wjechali w paradnym szyku motocykliści z grup motocyklowych Moto Swan Żelechów i Wolf-Team oraz ich przyjaciele. Trwająca przez godzinę wystawa motocykli była prawdziwą gratką dla entuzjastów dwóch kółek.
Występy na scenie rozpoczęła Kapela Niwińskich. Zespół wykonuje tradycyjne tańce i pieśni południowo-wschodniego Mazowsza, kultywując lokalny styl i tradycyjny repertuar okolic Garwolina, Mińska Mazowieckiego oraz regionu kołbielskiego. Na Dniach Żelechowa wystąpili w składzie: skrzypce, klarnet, harmonia trzyrzędowa, bęben.
Niezwykle energetyczny był występ grupy muzycznej Eratox. Zespół zyskał ogólnokrajową popularność dzięki wygranej w trzeciej edycji programu „Disco Star” w 2015 r. w telewizji Polo TV. Na swoim koncie mają wiele hitów, m.in. „Będę czekał na Ciebie” oraz „Dziewczyna ze zdjęcia”.
Gwiazda wieczoru, zespół Classic, tworzy muzykę disco polo od 1992 r. i jest jednym z najlepszych bandów tego gatunku. W czasie swojej działalności scenicznej wydał 12 albumów, na których znalazły się takie przeboje, jak: „Jolka, Jolka”, „Hej, czy Ty wiesz”, „Zabrałaś mi lato” czy „Jeszcze dzień, najwyżej dwa”. Zespół występuje zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w USA i Kanadzie. Sobotnie świętowanie zakończyła zabawa taneczna z zespołem Largo.
Programowi imprezy na stadionie towarzyszył park rozrywki z dmuchańcami, animacjami dla najmłodszych, przejazdami kucykiem, watą cukrową, popcornem i innymi atrakcjami. Koła Gospodyń Wiejskich ze Stefanowa i Starego Kębłowa przygotowały stoiska z gastronomią. Warsztat Terapii Zajęciowej „Emaus” z Żelechowa zapraszał do zakupu prac wykonanych przez podopiecznych WTZ. Bufet prowadzili druhowie z OSP w Piastowie we współpracy z KS „Sęp”. Wśród dodatkowych atrakcji znajdował się m.in. symulator rajdowy z platformą ruchomą. Można było również wsiąść do motolotni i obejrzeć Żelechów z lotu ptaka. Było również stoisko gminnego ekodoradcy, który udzielał informacji na temat wymiany źródeł ogrzewania i termomodernizacji.
Organizatorami Dni Żelechowa byli: Gmina Żelechów, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie, Klub Sportowy „Sęp” oraz Żelechów Aktywni Sportowo. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.












































































































































