Gmina Żelechów po raz kolejny otrzymała wsparcie z na bezpieczne usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z gospodarstw rolnych.
W dniu 23 czerwca 2026 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisano umowę w ramach „Ogólnopolskiego Programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest. Część 2) – przedsięwzięcia w zakresie zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest realizowanych w gospodarstwach rolnych”.
Wysokość dofinansowania wynosi 35 666,14 zł i pokryje do 100 % kosztów kwalifikowanych zadania.
Realizacja zadania stanowi element działań Gminy Żelechów ukierunkowanych na poprawę stanu środowiska naturalnego oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców.
Zadanie pn. „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Żelechów” zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.















