Urząd Miejski w Żelechowie
Gminny Dzień Dziecka
30 maja 2019

W niedzielę 26 maja na stadionie Klubu Sportowego „Sęp” odbył się Gminny Dzień Dziecka połączony z I Żelechowską Wystawą Koni Hodowlanych oraz Gminnymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Imprezę rozpoczęły występy artystyczne przedszkolaków i uczniów szkół z terenu gminy Żelechów. Na scenie kolejno wystąpili:

– grupa „Pajacyki” (4-latki) z Publicznego Przedszkola w Żelechowie, opiekunowie: Hanna Chudek i Paulina Ducka

– grupa przedszkolna 3-4 latków i kl. 0 ze SP w Starym Kębłowie, opiekunowie: Paulina Zaczek i Krystyna Zatyka

– uczniowie kl. IIa SP w Żelechowie, opiekun: Urszula Pietrzyk

– Maria Lesisz z kl. VI SP w Żelechowie przygotowana przez Sławomira Lesisza

– Lena Dziubak, Zuzanna Dziubak i Marcelina Dziubak z kl. IV i V SP w Woli Żelechowskiej, opiekun: Barbara Trzpil

– uczniowie SP w Stefanowie, opiekun: Sylwia Kosińska

– Magda Szczygieł z kl. VII, Weronika Hejduk i Sandra Salwa z kl. VI, Natalia Lis, Weronika Płatek, Karolina Łysiak i Aleksandra Czajkowska z kl. VIII SP w Starym Goniwilku, opiekunowie: Monika Szczygieł i Agnieszka Barszcz.

Na bocznym boisku odbywała się I Żelechowska Wystawa Koni Hodowlanych. Organizatorem wystawy był Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Warszawie. W programie wystawy znalazła się prezentacja koni hodowlanych różnych ras, pokazy jazdy konnej, zawody zaprzęgowe, konkurs wiedzy o koniach oraz konkursy dla dzieci. Laureaci wystawy otrzymali puchary z rąk Burmistrza Żelechowa Łukasza Bogusza.

W pobliżu budynku KS „Sęp” strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie przeprowadzali prezentację sprzętu pożarniczego oraz animacje dla najmłodszych. Konkursy, zabawy i niespodzianki czekały na dzieci w namiocie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oferowali dzieciom malowanie twarzy oraz wesołe gry i zabawy. Konkursy i zabawy dla najmłodszych przygotowali również harcerze z 11 Drużyny Harcerskiej z Żelechowa. Na stoisku Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Żelechowie można było kupić gofry, popcorn i watę cukrową oraz prace wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wielką popularnością cieszył się park rozrywki. Na najmłodszych czekał basen z piłeczkami, plac zabaw „małpi gaj” i dmuchana zjeżdżalnia, na starszych – mała karuzela, ściana wspinaczkowa, eurobungee i kula zorb. Korzystanie ze zjeżdżalni, eurobungee i basenu z piłeczkami było bezpłatne.

Impreza została sfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W dalszej części imprezy na głównym boisku zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (o zawodach w osobnym artykule).

Kontakt


Zadzwoń lub skorzystaj z formularza

ul. Rynek 1, 08-430 Żelechów (25) 754 11 44 urzad@zelechow.pl BS Garwolin O/Żelechów
32 9210 0008 0019 2239 2000 0040
Numer Konta do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
34 9210 0008 0019 2239 2000 0780

Dane Gminy NIP: 826-20-37-238 REGON: 711 582 204
Dane Urzędu Miejskiego NIP: 826-14-30-904 REGON: 000 530 577