Urząd Miejski w Żelechowie
Gminny Dzień Dziecka
31 maja 2023

W niedzielę 28 maja w Parku Miejskim w Żelechowie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Żelechów, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie oraz Caritas Żelechów.

Impreza rozpoczęła się programem artystyczno-profilaktycznym pt. „Witajcie w naszej bajce”. Animatorki wprowadziły dzieci w bajkowy świat dzięki najpiękniejszym piosenkom z filmów i bajek dla najmłodszych. Występ połączony był z animacjami angażującymi zgromadzonych do wspólnej zabawy.

Następnie terenem parku zawładnęli wolontariusze Caritas Żelechów, którzy wykonali wraz z dziećmi wesołe tańce oraz poprowadzili różnego rodzaju zabawy i konkursy, w których najmłodsi bardzo chętnie wzięli udział.

Ponadto na zgromadzonych czekało jeszcze wiele atrakcji.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się: dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany tor przeszkód oraz basen z piłeczkami, które były bezpłatnie dostępne dla dzieci.

Wolontariusze Caritas przygotowali stoisko z goframi i skręcanymi balonami oraz we współpracy z MGOK stoisko z malowaniem twarzy.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Żelechowie zaprezentowali program pod hasłem „I Ty możesz zostać strażakiem”, podczas którego dzieci mogły obejrzeć samochód strażacki i elementy jego wyposażenia, unieść się na linie oraz wziąć udział w konkurencji polegającej na strąceniu celu prądem wody. Nie zabrakło również „szaleństw” w pianie.

W imprezę ponadto aktywnie zaangażowały się inne stowarzyszenia.

Członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Żelechowie zaprezentowali prace wykonane przez uczestników WTZ, które można było nabyć na stoisku. Dodatkowo oferowali popcorn i watę cukrową.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Żelechowie zapraszało na pyszne, domowe pączki.

Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich ze Stefanowa oferowali corn dogi, gofry bąbelkowe, watę cukrową oraz zimną lemoniadę. Dodatkowo wśród alejek można było znaleźć stoiska z lodami, sorbetami, loterią oraz zabawkami.

W tym roku w organizację wydarzenia włączyło się również Technikum Hotelarskie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żelechowie, którego uczniowie prowadzili wesołe animacje, gry i zabawy.

Na terenie parku można było znaleźć również policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, którzy przygotowali stoisko edukacyjno-informacyjne z zakresu bezpieczeństwa oraz prezentowali najmłodszym radiowóz policyjny wraz z jego wyposażeniem.

Ponadto na terenie parku przechadzał się Marshall, czyli żywa maskotka z popularnej bajki dla dzieci „Psi Patrol”, z którym dzieci robiły zdjęcia i przybijały piątkę. Dodatkową atrakcją była również możliwość przejazdu kucykiem.

Pod koniec wydarzenia zaprezentowała się Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie pod batutą druha Stefana Solarczyka, która wykonała popularne przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

 

Kontakt


Zadzwoń lub skorzystaj z formularza

ul. Rynek 1, 08-430 Żelechów (25) 754 11 44 urzad@zelechow.pl BS Garwolin O/Żelechów
32 9210 0008 0019 2239 2000 0040
Numer Konta do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
34 9210 0008 0019 2239 2000 0780

Dane Gminy NIP: 826-20-37-238 REGON: 711 582 204
Dane Urzędu Miejskiego NIP: 826-14-30-904 REGON: 000 530 577