Urząd Miejski w Żelechowie
Młodzież z ZSP na spotkaniu w bibliotece
7 marca 2018

2 marca bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. II Technikum Żywieniowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie wraz z nauczycielką Agnieszką Wałachowską.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania z biblioteką, księgozbiorem, regulaminem wypożyczania, katalogiem on-line, drukarką przestrzenną 3D, na której można zaprojektować i wydrukować różne przedmioty. Na początek odbyła się krótka wycieczka po bibliotece w celu zapoznania z naszymi zbiorami. Nasi goście dowiedzieli się, gdzie znajduje się literatura piękna polska i obca, książki dla młodzieży, dorosłych, popularnonaukowe, naukowe. Młodzież zwróciła uwagę na księgozbiór podręczny dotyczący podziału na różne dziedziny wiedzy, głównie: biologii, chemii, zdrowia, żywienia, gospodarstwa domowego oraz książki kulinarne.

Po wstępnym zapoznaniu młodzież wypełniła krótką ankietę dotyczącą  czytelnictwa, w tym spędzania wolnego czasu, czytania ulubionych książek w wersji tradycyjnej czy elektronicznej, korzystania z bibliotek. Okazuje się, że najczęściej młodzież czas wolny spędza na słuchaniu muzyki, korzystaniu z komputera oraz czytaniu książek. Pocieszeniem jest fakt, że w grupie 23-osobowej jedna osoba zaznaczyła, że czyta rzadziej niż raz w roku a pozostali przynajmniej raz w tygodniu. Najczęściej sięgają  po książki biograficzne, fantastyczne, przygodowe, historyczne oraz lektury szkolne. Po lektury sięga ponad połowa klasy. Ulubione książki pozalekturowe: „Szklany miecz”, „Czerwień rubinu”, „Odrodzone Królestwo”, „Alicja w krainie Zombie”, „Zwiadowcy”, „Bransoletka”, „Zostań jeśli kochasz”, „Chłopiec w pasiastej piżamie”,  „Gwiazd naszych wina”,  „Kwiaty na poddaszu”. Nasi goście korzystają z biblioteki szkolnej oraz publicznej. Czytają książki w formie tradycyjnej oraz elektronicznej, najczęściej korzystając z telefonu i komputera.

Podczas spotkania była możliwość wyszukiwania zbiorów w katalogu elektronicznym, zapisania się do biblioteki oraz wypożyczenia interesujących książek. Pani Agnieszce dziękujemy za inicjatywę zorganizowania spotkania w bibliotece i zapraszamy do nas ponownie. Wizyta miała na celu  przekazanie informacji o działalności biblioteki, czytelnictwie oraz katalogu elektronicznym. To klasowe spotkanie z pewnością przyczyni się do częstszego kontaktu z książką i biblioteką. Dlatego warto sięgać po dobrą lekturę, bo czytanie staje się modne i popularne.

Kontakt


Zadzwoń lub skorzystaj z formularza

ul. Rynek 1, 08-430 Żelechów (25) 754 11 44 urzad@zelechow.pl BS Garwolin O/Żelechów
32 9210 0008 0019 2239 2000 0040
Numer Konta do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
34 9210 0008 0019 2239 2000 0780

Dane Gminy NIP: 826-20-37-238 REGON: 711 582 204
Dane Urzędu Miejskiego NIP: 826-14-30-904 REGON: 000 530 577