Urząd Miejski w Żelechowie
Pożegnanie klas III L. O. w Żelechowie
29 kwietnia 2019

,,Każdy koniec może być początkiem czegoś nowego”, to motto uroczystości jaka odbyła się w żelechowskim liceum w ubiegły piątek 26 kwietnia. Szkołę opuścili kolejni uczniowie, którzy już za parę dni przystąpią do egzaminów maturalnych.

Uroczystość pożegnania klas III to najbardziej ciepła i sympatyczna spośród imprez roku szkolnego. Młodsi uczniowie z klas II żegnają swoje koleżanki i swoich kolegów a maturzyści żegnają się ze szkołą. W tym momencie jest czas na miłe wspomnienia, podziękowania i uśmiechy, czasem trochę przez łzy, bo przecież coś bezpowrotnie się kończy…

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Regina Gromoł, która przywitała Gości, wychowawców i nauczycieli, rodziców, abiturientów i zarazem przyszłych maturzystów oraz całą społeczność szkolną. Główną częścią uroczystości było przekazanie sztandaru przez klasy III uczniom klas II. Reprezentanci klas wygłosili uroczystą rotę przysięgi. Tę część poprowadził mł. asp. Marcin Cichecki.

Następnie pani Dyrektor poprosiła o zabranie głosu Gości. Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan Janusz Kowalski dziękował nauczycielom za doprowadzenie uczniów do końca edukacji i umożliwienie im startu w dorosłość. W imieniu Starosty Powiatu Garwolińskiego pana Mirosława Walickiego wręczył również nagrodę Alicji Mucha za najwyższe wyniki w nauce.

Za wysokie wyniki w nauce oraz szczególne zaangażowanie w promocję gminy Żelechów Alicji Gendek nagrodę wręczył Burmistrz Żelechowa pan Łukasz Bogusz. Pan Łukasz Bogusz z sentymentem wspomniał swoje zakończenie szkoły w liceum ,,Lelewela” i życzył aby uczniowie, tak jak on do tej pory, miło wspominali ten czas spędzony w murach tej szkoły.

Oprócz tych wyróżnień również inni uczniowie zostali nagrodzeni za dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe, reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, działalność kulturalną i społeczną. Nagrody wręczały razem z panią wicedyrektor Sylwią Tomaszek, wychowawczynie klas III,  panie: Joanna Włodarczyk, Katarzyna Mucha i Agnieszka Osial. Najlepsi kadeci zostali awansowani na wyższe stopnie przez mjr Piotra Władzińskiego.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas II. Młodzież przypomniała swoim programem miłe chwile spędzone przez maturzystów w liceum i złożyła życzenia powodzenia na maturze i w dalszym życiu. Nieodzownym elementem tej części uroczystości są tradycyjne już ,,Lelewele”,nagrody wręczane przez uczniów uczniom. Wyróżnienia za niebanalną działalność czy zachowanie co roku wzbudzają wiele radości. Na zakończenie uczniowie klas II wręczyli swoim starszym koleżankom i kolegom pamiątkowe listy gratulacyjne oraz długopisy ,,Matura 2019”.

Uczniowie klas trzecich podziękowali Dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za trzyletnią pracę i wsparcie wręczając im kwiaty. Zwieńczeniem uroczystości były tradycyjne już – ostatnie zdjęcia klasowe, na tle budynku szkoły w otoczeniu rozkwitającej pięknej wiosny …

Kontakt


Zadzwoń lub skorzystaj z formularza

ul. Rynek 1, 08-430 Żelechów (25) 754 11 44 urzad@zelechow.pl BS Garwolin O/Żelechów
32 9210 0008 0019 2239 2000 0040
Numer Konta do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
34 9210 0008 0019 2239 2000 0780

Dane Gminy NIP: 826-20-37-238 REGON: 711 582 204
Dane Urzędu Miejskiego NIP: 826-14-30-904 REGON: 000 530 577