Urząd Miejski w Żelechowie
II Międzypokoleniowy Rajd Nordic Walking w Żelechowie
12 czerwca 2019

II Międzypokoleniowy Rajd Nordic Walking za nami. Impreza promująca aktywność fizyczną całych rodzin odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego oraz Burmistrza Żelechowa Łukasza Bogusza.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu nie zawiedli i w piękną, słoneczną niedzielę, 9.06.2019 r. na starcie przy boisku Orlik zgromadziło się ponad 150 osób, by wyruszyć na jedną z dwóch przygotowanych tras: 5 km lub 9 km. Przed startem odbył się krótki instruktaż prawidłowej techniki chodzenia z kijami przeprowadzony przez instruktorkę nordic walkingu Joannę Włodarczyk.

Trasy rajdu wiodły najbliższą okolicą poza miastem w zielonym i malowniczym terenie. Regulamin rajdu dopuszczał również marsz bez kijów.

Tradycyjnie po ukończeniu marszu, każdy mógł liczyć na słodki poczęstunek oraz udział w loterii. Jedną z  nagród był magnetofon ufundowany przez Starostwo Powiatowe. Szczęśliwą wygraną okazała się Anna Lesisz a nagrodę w imieniu Starosty wręczyła Radna Powiatu Garwolińskiego Urszula Kobielus. Magnetofon w pięknym geście został przekazany dla drużyny zuchów i harcerzy.

W loterii można było wygrać również wiele nagród ufundowanych przez Urząd Miejski w Żelechowie. Były to m.in. talony na pizzę, filiżanki z herbem i kubki z widokiem Żelechowa oraz inne gadżety. W imieniu Burmistrza Żelechowa losowania i wręczenia nagród dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej – Daniel Kocielnik.

Regulamin Rajdu przewidywał również rywalizację drużynową, w której punkty zdobywał każdy zawodnik.

W tym roku najliczniejszą drużyną, złożoną z zuchów, harcerzy, ich rodziców, dziadków i zmobilizowanej rodziny okazała się 111 Gromada Zuchów i 11 Drużyna Harcerzy.

Drugie miejsce, również dzięki wielkiej mobilizacji w szeregach nauczycieli i ich rodzin oraz uczniów, zdobyła drużyna ZSP Żelechów (ubiegłoroczny zwycięzca).

Na trzecim miejscu podium stanął debiutujący w imprezie zespół Samorządowców. Zespół złożony z pracowników Urzędu Miejskiego oraz radnych i sołtysów oraz członków ich rodzin już dzisiaj zapowiedział atak na zwycięstwo w przyszłym roku.

Gratulując drużynom udziału w rajdzie jednocześnie przedstawiciele gminy i powiatu podziękowali za wspaniała imprezę animatorom ,,Orlika” Joannie Włodarczyk i Andrzejowi Głodkowi.

Rajd nie jest imprezą nastawioną na rywalizację sportową, ale ma charakter rodzinnej, wielopokoleniowej i integracyjnej zabawy połączonej z dość sporą dawką aktywności fizycznej. Organizatorzy wyrazili radość z tak dużego zainteresowania inicjatywą, co pokazało, że jest zapotrzebowanie na imprezy sportowe w naszej okolicy. „Dziękujemy za wsparcie i pomoc Staroście Powiatu Garwolińskiemu Mirosławowi Walickiemu oraz Burmistrzowi Żelechowa Łukaszowi Boguszowi. Do zobaczenia na trasie w przyszłym roku” – mówią Animatorzy Orlika.

Kontakt


Zadzwoń lub skorzystaj z formularza

ul. Rynek 1, 08-430 Żelechów (25) 754 11 44 urzad@zelechow.pl BS Garwolin O/Żelechów
32 9210 0008 0019 2239 2000 0040
Numer Konta do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
34 9210 0008 0019 2239 2000 0780

Dane Gminy NIP: 826-20-37-238 REGON: 711 582 204
Dane Urzędu Miejskiego NIP: 826-14-30-904 REGON: 000 530 577